Naruto Shinobi

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Acesta este un forum in care puteti discuta despre NARUTO.Se pot inscrie persoane de orice varsta.


3 participan?i

    O noapte furtunoasa in cimitir

    Sasuke Uchiha
    Sasuke Uchiha
    Shinobi
    Shinobi


    Numarul mesajelor : 364
    Warn :
    O noapte furtunoasa in cimitir Left_bar_bleue0 / 1000 / 100O noapte furtunoasa in cimitir Right_bar_bleue

    Naruto Shinobi Member : O noapte furtunoasa in cimitir 2qu53qd
    Data de inscriere : 06/05/2008

    blue O noapte furtunoasa in cimitir

    Mesaj  Sasuke Uchiha Sam Ian 23, 2010 6:00 pm

    Ploua puternic.
    Stateam rezemat de trunchiul unui copac si zaboveam in negura colinelor.
    Eram langa un mormant vechi;pe piatra lui nu erau insciptii.Numai niste semne vechi gravate in funerarul lipsit de limpezime care isi pierdusera intelesurile.

    Cate ore aveam sa mai astept?Una,doua,zece?Puteam suporta.Trebuia sa vina...
    Nu am urat vreodata pe cineva cu intensitatea emotiei care imi impunea sa ii infund lui memoria in urma razbunarii.Si acum trebuia sa pun capat lucrurilor incepute cu mult timp in urma...

    In chibzuielile mele neinfrante,am auzit pasi adancindu-se in spatele mormantului.Stiam ca e el.Doar mirosul lui ma dezgusta.
    -Sa terminam de data asta!a spus iesind din umbra.Cat de curand.
    -Sigur ca da,frate.Cu tine voi termina in aceasta noapte.
    Picaturile de ploaie curgeau inghetate pe pamant.


    Ultima editare efectuata de catre Sasuke Uchiha in Mar Aug 28, 2012 3:19 pm, editata de 1 ori
    SaKuRa HaRuNo
    SaKuRa HaRuNo
    kage
    kage


    Numarul mesajelor : 726
    Varsta : 28
    Warn :
    O noapte furtunoasa in cimitir Left_bar_bleue1 / 1001 / 100O noapte furtunoasa in cimitir Right_bar_bleue

    Naruto Shinobi Member : O noapte furtunoasa in cimitir 2qu53qd
    Data de inscriere : 28/02/2008

    blue Re: O noapte furtunoasa in cimitir

    Mesaj  SaKuRa HaRuNo Dum Ian 24, 2010 9:31 pm

    off topic: ok, uite care e treaba... inca nu am pus regulile pentru un rpg avansat, insa te rog sa nu faci mai putin de zece randuri si in nici un caz sa nu folosesti limbaj de chat .
    on:

    Era intr-adevar o noapte furtunoasa.
    Sakura tocmai terminase treburile de la birou si dorea sa se intoarca acasa, dar cand a iesit si-a dat seama ca nu are o umbrela la ea. Si-a facut un scut din chackra pentru a nu se uda si a plecat. Trecand pe langa  cimitir, a auzit vocile unor ninja, ce pareau a se lupta . Curioasa, a intrat in cimitir, ascunzandu-se in spatele unei pietre mari, sperand ca cei doi sa nu ii simta prezenta chackrei. A facut insa ochii cat cepele cand l-a zarit pe Sasuke, ranit , cazut intr-o baltoaca de sange. Si-a intors apoi privirea spre cel cu care lupta .
    "Aoleu!"  Era... Itachi, fratele lui Sasuke. Stiind ca liderul oranizatiei Akatsuki si-a dat deja seama de prezenta ei, a dat sa fuga, insa baiatul deja o prinse cu o muna de gat, ridicand-o putin deasupra solului.
    -L-l-lasa-ma in pace! tipa ea.Insa baiatul incepu sa rada foarte tare
    .-Esti o neindemanatica! zise mandru.
    Asta chiar m-a enervat... I-am putut zari chipul plina de ura a lui Sasuke.
    Sasuke Uchiha
    Sasuke Uchiha
    Shinobi
    Shinobi


    Numarul mesajelor : 364
    Warn :
    O noapte furtunoasa in cimitir Left_bar_bleue0 / 1000 / 100O noapte furtunoasa in cimitir Right_bar_bleue

    Naruto Shinobi Member : O noapte furtunoasa in cimitir 2qu53qd
    Data de inscriere : 06/05/2008

    blue Re: O noapte furtunoasa in cimitir

    Mesaj  Sasuke Uchiha Mier Ian 27, 2010 5:20 pm

    Ma uitam cu o ura nespusa la fratele meu, incercand sa imi dictez un control pe care nu imi era usor sa il urmaresc si sa ii citesc actiunine.M-am infiorat.
    Tresarind, m-am uitat atent. Era Sakura. Itachi imobilizase miscarea ei cu un singur brat, iar ea urla ceva neinteles care nu parea sa fie luat in seama.
    Ce naiba facea Sakura aici?

    M-am fortat sa ma ridic si l-am injunghiat din spate cu ajutorul unei clone jutsu. Mi-a barat imediat atacul.
    In urmatoarea clipa mi-am canalizat chakra in mana in pregatirea Celor o mie de pasari.Am simtit electricitatea in palma cand inamicul meu s-a evaporat.
    Nu imi daduse niciun ragaz. M-am prabusit in urmatorul moment.
    Mintea imi era blocata;nu stiu daca inca simteam ura sau dezamagirea pentru ca l-am lasat sa isi ia talpasita imi inunda mintea. Intelegeam numai ca ma aflam inca o data neputincios in fata lui Itachi.
    Am ramas asa un timp pana cand...
    -SA-SU-KE!am auzit glasul ei.Incerca cu disperare sa ma trezeasca din transa care imi "furase" constiinta.
    Am privit-o in cele din urma. Era amuzanta intr-un fel.
    -Da?
    -Esti bine?m-a intrebat.
    Nu stiu exact ce i-am raspuns. O noapte furtunoasa in cimitir 728807


    Ultima editare efectuata de catre Sasuke Uchiha in Mar Aug 28, 2012 3:53 pm, editata de 1 ori
    rock lee
    rock lee
    academy student
    academy student


    Numarul mesajelor : 39
    Warn :
    O noapte furtunoasa in cimitir Left_bar_bleue0 / 1000 / 100O noapte furtunoasa in cimitir Right_bar_bleue

    Naruto Shinobi Member : O noapte furtunoasa in cimitir 2qu53qd
    Data de inscriere : 21/07/2008

    blue Re: O noapte furtunoasa in cimitir

    Mesaj  rock lee Dum Iun 13, 2010 10:35 am

    Exact atunci Lee trece pe acolo vazandu-l pe Sasuke ranit si pe Sakura la fel...
    -Hei! Ce s-a intamplat aici?Cine ti-a facut asta ,Sakura?Jur ca o sa-l O noapte furtunoasa in cimitir 22652 ... A salut Sasuke, nu te vazusem O noapte furtunoasa in cimitir 9324 .
    Sakura zise:
    -Nu conteaza!Hai sa-l ducem pe Sasuke la infirmerie!spunand asta Sakura incerca sa se ridice dar nu reusea .
    Atunci Lee ii luase pe amandoi in spate si a plecat cu ei catre infirmerie...
    Chiar la usa infirmeriei era Itachi care se uita la cei trei si radea.
    Lee:
    -Sakura, el ti-a facut asta?
    -Mda...
    Auzind ce a spus Sakura ,Lee a dat repede greutatile de la picioare si l-a atacat pe Itachi,deschizand cea de-a cincea poarta.Itachi fiind ranit a plecat...
    Lee:
    -Pacat ca Sasuke nu a vazut asta.
    Spunand asta Lee ii luase pe cei doi si ii duse la infirmerie.Acolo a descoperit ca Sakura nu era grav ranita,dar Sasuke era foarte foarte grav ranit.

    Continut sponsorizat


    blue Re: O noapte furtunoasa in cimitir

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 13, 2024 8:10 pm