Naruto Shinobi

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Acesta este un forum in care puteti discuta despre NARUTO.Se pot inscrie persoane de orice varsta.


    Rock is my life!

    Natalia
    Natalia
    academy student
    academy student


    Numarul mesajelor : 1
    Varsta : 28
    Warn :
    Rock is my life! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock is my life! Right_bar_bleue

    Naruto Shinobi Member : Rock is my life! 2qu53qd
    Data de inscriere : 15/07/2011

    blue Rock is my life!

    Mesaj  Natalia Vin Iul 15, 2011 10:27 pm

    Fic SasuSaku, sper sa va placa...

    CAPITOLUL 1

    Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a
    fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care
    toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru
    fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el
    insusi de dragul cuiva. In definitiv, ce e dragostea decat o taina pe care o ascund
    indragostitii si o poarta in umbra, de frica luminii? Pasiunile fug de
    lumina – lumina le omoara. Indata ce taina se da pe fata, dragostea
    vestejeste, isi pierde fragezimea, vraja, devine ceva obisnuit, de toate
    zilele.
    Stau si privesc pe geamul acelei camionete vechi, cu inscriptii ciudate pe toate fetele, inscriptii cu grafitii pe care scria desul de artistic, dupa parerea mea, "Rock is my life". In aceasta masina atat de draga noua, se auzea o melodie alerta, ce rasuna pana in munti, cred sau poate sper. Parul meu roz, de un roz dulce, lung pana la talie, cu suvite negre, era ca de obicei, ciufulit special. Ochii verzi, inundadti de rimel negru si un fard punk privesc abatuti.Eu sunt singura fata din mai putin cunoscuta trupa "The Raven". Cu toate astea, ma simt mult mai bine printre baieti, simt a ei au fost intodeauna alaturi de mine. La cei 17 ani ai mei, pot spune cu mandrie ca mi-am trait viata din plin, am fugit de-acasa, am devenit membra a unei formatii rock, calatoresc prin toata lumea, si cel mai important, impreuna cu prieenii mei.

    Dar dintre toti prietenii mei, cel mai bun e Naruto. Naruto e un baiat simpatic, mereu pus pe sotii, cu paul auriu ciufulit si ochii albastri el este basistul trupei.Shikamaru, un baiat cu parul saten, prins intr-o codita la spate, un lenes fara pereche, se poate mandri ce este chitaristul acesteii incredibile formatii, Gaara, un baiat cu parul roscat, mai ciudatel din fire e tobosar, iar eu, solista. Pe tot spatele am un tatuaj dragut cu un dragon fioros, facut fara acordul parintilor de unul din satul meu natal, Itachi la varsta de 14 ani. Si pentru ca un tatuaj nu er suficient, in ziua aceea mi-am facut si un piercing pe nas, cu un mic cercel roz. Din cate am spus pana acum, se vede ca sunt destul de rebela.

    Intodeauna mi-am dorit sa traiesc viata la cote inalte, si poae chiar de asta am fugit de-acasa, poate chiar fiindca parinti mei nu imi dadeau libertatea de care aveam atata nevoie. Pana intr-o zi , in care am plecat pentru totdeauna, am plecat si am lasat in urma mea scoala, colegii, dar si acea viata monotona pe care o uram din suflet..

    Scuze ca e att de scurt, dar promit ca al doilea va fi mai lung Rock is my life! 424887

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Lun Mai 13, 2024 5:21 am